Strefa szablonów Funi Club

Narzędzia SEO Listopad 2nd, 2010

Funi Club jest strefą szablonów, umożliwia przeglądanie i pobieranie skórek przygotowanych dla skryptu Funi. Funi Club działa w oparciu o zasadę „musisz coś dać, żeby coś otrzymać”. Ja ze swojej strony przygotowałem 12 skórek gotowych do użycia, one są już teraz do pobrania. Aby uzyskać dostęp do strefy należy spełnić określone warunki.

I tak w przypadku osób, które wykupiły możliwość usunięcia linka ze stopki (lub zrobią to):

PROMOCJA! * do końca listopada wystarczy wysłać maila z prośbą o hasło, po tym terminie trzeba będzie przesłać 2 przystosowane skórki

Dla wszystkich pozostałych osób:

PROMOCJA! * do końca listopada wystarczy wysłać 3 przystosowane templatki, po tym terminie warunkiem będzie przesłanie 5 sztuk przygotowanych szablonów

Wszystkie templatki, które otrzymam od Was będą publikowane w strefie Funi Club i dostępne dla innych. Teraz najważniejsze, czyli jak przesłać taką templatkę.

1. Wybierz szablon, który chcesz dostosować, sprawdzając wcześniej czy nie jest już dostępny w strefie Funi Club.

2. O samym dostosowywaniu szablonu już pisałem. Krótki tutorial nazwałem Jak przygotować szablon dla Funi?.

3. Wchodzimy teraz na stronę http://www.thumbalizr.com/ i generujemy screena o wielkości 640px, zapisując go na dysku. Ten krok wymaga tymczasowego użycia szablonu na którejś ze stron z zainstalowanym skryptem Funi, bo w serwisie thumbalizr do wygenerowania miniaturki konieczne będzie podanie adresu URL.

4. Oryginalnie nazwany katalog (o tym piszę niżej przy gwiazdce) powinien zawierać:

• przystosowany do funi plik template.php
• plik ze stylami z rozszerzeniem .css
• plik z rozszerzeniem .png będący screenem działającego szablonu; plik musi się nazywać dokładnie tak jak wyżej wspomniana niżej oryginalna nazwa katalogu
• katalog z obrazkami; jeśli jest inny niż images, to należy dołączyć do tego katalogu plik .htaccess z deklaracją wyłączenia Rewrite Engine (można przekopiować plik .htaccess z katalogu images oryginalnego skryptu funi)

* oryginalnie nazwany katalog, tzn. nie modyfikujemy nazwy, zostawiamy oryginalną widniejącą w serwisie, z którego szablon był pobrany; przy czym nazwa ta może zawierać litery (bez polskich), cyfry oraz znaki myślika i podkreślenia; generalnie musi ona umożliwiać identyfikację szablonu w internecie

5. Tak przygotowany katalog należy zapakować i przesłać na adres ghosti.q(małpka)gmail.com. Jeśli jest kilka szablonów, to można załączyć kilka plików lub zapakować całość raz jeszcze. Proszę nie wysyłać szablonów w kilku oddzielnych mailach.

6. Szablon musi być sprawdzony i przetestowany na ustawieniach domyślnych. Proszę mieć na uwadze, że weryfikacja przesłanych szablonów może trwać około tygodnia. Po sprawdzeniu templatek, otrzymacie hasło umożliwiwające pobieranie skórek ze strefy Funi Club.

Teraz zobaczcie, co otrzymacie po przesłaniu swoich szablonów. Baza skórek będzie się sukcesywnie powiększać.
Zapraszam do strefy Funi Club.

Tagi: , , , , , , ,

3 komentarze

  1. Świetnie się indexuje. Stawiam kolejne stronki.

  2. Bardzo fajny CMS, który szybko się indeksuje w wynikach wyszukiwań. Nasze strony z Wycieczkami czasami opieramy o niego 😉 Gratulacje.

  3. а

Dodaj komentarz