RęcePrecz OdTybetu

Pozycjonowanie Czerwiec 8th, 2008

Tym razem chyba o najbardziej prestiżowym konkursie pozycjonowania stron organizowanym przez forum PIO (czyt. Pozycjonowanie i optymalizacja), wznowionym w końcu po prawie 3 letniej przerwie. Start konkursu tradycjnie już poprzedziły liczne spekulacje odnośnie konkursowej frazy jak też próby wpłynięcia na organizatorów w kwestii zmiany regulaminu. Wielu użytkownikom forum szczególnie nie spodobała się możliwość zgłoszenia do konkursu domen już istniejących, warto zaznaczyć jednak, że byli także i zwolennicy tej koncepcji. Ci pierwi argumentowali swoje racje nierównymi szansami uczestników konkursu, drudzy z kolei realiami pracy z klientem. Ostatecznie organizatorzy niemal już tradycyjnie pozostali nieugięci:)

Start konkursu przypadł na godzinę 20 dnia 1 czerwca, a konkursową frazą okazało się hasło ręceprecz odtybetu. Tym razem Jimmy postanowił połączyć dobrą zabawę ze szczytną ideą. Bo RęcePrecz OdTybetu ciężko nie skojarzyć z ideą wolności dla Tybetu znajdującego się pod władzą Chin. Nie obyło się także bez niespodzianek i sensacji, jedna z domen, konkretniej receprecz-odtybetu.pl została zarejestrowana o godzinie 19:57 mimo, że wspomniane hasło tj. ręceprecz odtybetu zostało oficjalnie podane dopiero po godzinie 20tej. Co więcej we frazie podanej na forum PIO pojawiła się także literówka, na szczęście została szybko poprawiona i nie wpłynęła znacząco na przebieg konkursu, chociaż komuś udało się zarejestrować domenę z literówka, jak widać nie zawsze warto się spieszyć:).

Niektórzy zastanawiali się po co właściwie czekać na start konkursu. Nieco po 20 już chyba wszyscy znali odpowiedź, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi oczywiscie o domeny;) Kilkanaście minut po starcie zajęte były już ręcepreczodtybetu.pl, ręcepreczodtybetu.com, recepreczodtybetu.pl, recepreczodtybetu.com. Sporą popularnością cieszyły się także domeny z myślnikiem w nazwie.

A teraz czas powiedzieć nieco o nagrodach w konkursie Ręceprecz odTybetu. Oczywiście najcenniejszą nagrodą jest jak zawsze prestiż i uznanie w oczach pozycjonerów. A tych rzeczy kupić nie można. Jeśli chodzi o rzeczy bardziej przyziemne i namacalne to będą to m.in.:

  • Laptop APPLE MacBook AIR
  • ETEN glofiish M700 WiFi GP
  • Monitor 22” samsung 223BW wide
  • 3 x ipod shuffle
  • phone
  • 1000 zł gotówką

Większość z tych nagród zgarnie jednak zwycięzca i stąd możemy się spodziewać bardzo atrakcyjnego finiszu, gdzie zapewne każdy postara się rzucić do boju co najmniej wszystko jeśli nie więcej:). Wspomniany laptop APPLE MacBook AIR, będący jedną z nagród dla tego, kto będzie najwyżej dnia 30 sierpnia na frazę ręceprecz odtybetu w wynikach wyszukiwarki google.pl wygląda mniej więcej tak:

Nagroda - ręceprecz odtybetu

Należy też choćby wspomnieć o sponsorach nagród, bo bez nich konkurs nie miał by szans realizacji i nie zwabiłby tak wielu osób chcących sprawdzić swoich sił w pozycjonowaniu. Wśród nich trudno nie napisać o e-weblink.com, Erbit.pl, There24.com, Excluseo, widzialni.pl czy az.pl, tak więc nie tylko firmy zajmujące się tematyką SEO, chociaż i tych nie zabrakło.

Same zasady konkursu RęcePrecz OdTybetu są dosyć proste, w skrócie:

  • Konkurs trwa od dnia 1 czerwca do 30 sierpnia 2008 do godz. 14.00.
  • Każdy Uczestnik może zgłosić 5 stron konkursowych.
  • Ostateczna data rejestracji strony konkursowej to 15 sierpnia 2008r.

Nie było żadnym zaskoczeniem, że w parenaście minut po rozpoczęciu konkursu w indeksie google na hasełko ręcepreczodtybetu pojawiły się już pierwsze strony. Ze wstępnych wypowiedzi widzę, że cześć osób wyszła z założenia, że lepiej na początku rzucić jak najwięcej i pokazać się z fajnej strony niż później nie mieć szans na zaistnienie w tegorocznym protokole konkursu pozycjonowania.

Nie ma jeszcze co prawda wyników czy listy osób zapisanych do „Ręceprecz odtybetu”, ale swój udział zadeklarowało bardzo wiele znanych i cenionych w branży SEO osób. Na pewno będzie cieżko, ale powalczyć zawsze warto, tym bardziej, że niewiele się ryzykuje. Jeśli nawet nie uda się być w 10tce i zgarnąc jakiejkolwiek nagrody to warto nawet wziąść udział dla samej idei Ręce precz od Tybetu, wyrażając tym samym swój sprzeciw wobec brutalnych, niejednokrotnie nieludzkich metod stosowanych przez chińskie władze w Tybecie.

Na koniec raz jeszcze przypomnę frazę na Mistrzostwa w pozycjonowaniu stron 2008: ręceprecz odtybetu

RęcePrecz OdTybetu

I cóż, pozostaje powiedzieć: do zobaczenia pod koniec sierpnia na google.pl:)

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz