Pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie Czerwiec 6th, 2008

Konkurs jako promocja własnej firmy lub usługi, abstrakcja? Wcale nie, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia i rozpoczęcie 2 równolegle trwających konkursów SEO ten sposób reklamy staje się coraz bardziej popularny i to nie tylko wśród firm zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych w sensie stricte. Takie podejście spotyka się z dużym entuzjazmem wśród osób zawodowo zajmujących się pozycjonowaniem bądź tych traktujących SEO jako swego rodzaju hobby.

Dziś kilka słów o pierwszym z nich, którego start miał miejsce pod koniec maja. Główną twarzą konkursu jest oczywiście Xann, właściciel dobrze znanego systemu wymiany e-weblink.com. Nagrody choć nie są bez znaczenia prezentują się całkiem ciekawe, m.in. 7-calowy minilaptop Asus EEE PC 702 ufundowany przez e-weblink.com jako główna nagroda. Myślę jednak, że  największym wyróżnieniem pozostaje prestiż i uznanie. Do grona sponsorów dołączyli w ostatnich dniach także Web-Tools.pl fundując m.in. licencję na skrypty Twoje Zaplecze & Monitoring Pozycji oraz Hekonet sponsorując zwycięzcom pakiety hostingowe. Zasady wydają się dość proste:

Konkurs wygrywa osoba będąca użytkownikiem systemu wymiany linków e-weblink.com której strona zgłoszona w konkursie uzyskała najwyższą pozycje pod frazą: pozycjonowanie strony

Dodatkowym wymogiem jest:

  • podłączenie systemu na stronie
  • załączenie monitoringu frazy „pozycjonowanie strony” na koncie w systemie e-weblink
  • zgłoszenie strony przynajmniej na miesięc przed ogłoszeniem wyników /tj. do 1 sierpnia/

Innowacją jest wybór frazy pozycjonowanie strony. Takie hasło mogło oznaczać tylko jedno, wszystkie strony mogą wziaść udział w konkursie. Fraza nie jest jednak tak oblegana jak pozycjonowanie stron czy samo pozycjonowanie,  jednak mimo wszystko ogromną przewagę uzyskały strony, które już są wysoko, mają wypracowane pozycje, filtr praktycznie im nie grozi, jednak to organizator ustala zasady także pozostaje się dostosować i powalczyć. Jak będzie zobaczymy we wrześniu, tymczasem powodzenia wszystkim:)

A tak oto prezentuje się główna nagroda w konkursie na pozycjonowanie stron WWW, Asus EEE PC 702:

Nagroda - pozycjonowanie strony

Na koniec dodam jeszcze, że obecnie do konkursu „pozycjonowanie strony” zapisanych jest ok. 40 osób jednak nie należy do tego przywiązywać zbytniej wagi, zapisy trwają przecież do 1 sierpnia, a nikt nie ma ochoty ujawniać się zbyt szybko.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz