Jak instalowałem księgarnie KlubZixo.pl

Pozycjonowanie Czerwiec 11th, 2009

Nie dalej jak kilka dni temu wystartowała, kolejna już, edycja konkursu „Wygraj laptopa” pod patronatem Tomasza Wieliczko (e-Weblink). Tym razem wśród nagród jest nie laptop a dwa, widać kryzys nam niestraszny. Tym niemniej są to tak jakby dwa inne konkursy, w jednym wygrywa właściciel strony z najwyższym wskaźnikiem „site”, w drugim osoba, która zdobędzie największą ilość punktów. Owe punkty ustalane będą dzięki pozycjom stron dla wybranych słów kluczowych.

Jaki ma to związek z tytułem wpisu? Już tłumacze;) Otóż, w konkursie biorą udział sklepy oparte o program partnerski KlubZixo.pl. Nie martwcie się, dla mnie ta nazwa jest równie tajemnicza. Przy okazji, jak widzę po nagrodach taki sponsoring kosztuje 1000zł minus to co uda się zarobić klubowi dzięki sprzedaży „książek”. Pomyślalem, czemu nie? Jeśli nie wyjdzie, to księgarnie będzie można wrzucić do któregoś SWL-a. Do tego, nie będę ukrywał, ostatnio po nieudanej próbie przygarnięcia konsoli PlayStation, taki netbook wygląda nader atrakcyjnie. Więcej szczegółów tutaj.

Wybrałem 4 nazwy, kupiłem domeny, podpiąłem je do kont hostingowych i..to by było za proste, błąd instalacji, oczywiście. Brak IonCube loadera. Relokacja na inne serwery, w jednym z nich dostrzegłem, że można sobie zażyczyć obsługi tego modułu, tutaj wysłałem maila. To poszło szybko, bo można po prostu sprawdzać obsługę bez przypinania domen. Korzystając z uroków panelu DirectAdmin dodaję domenę..patrzę i jej nie ma, na FTP jest. Kij, dalej..i to nic, że nie będę mógł chociażby utworzyć konta pocztowego. 6 kroków instalacji i księgarnia śmiga.

W międzyczasie zauważyłem, że jest to najzwyklejsza sprzedaż ebooków, których swoją drogą nie znoszę. Osobiście lubię czytać książki, zwykłe, papierowe, dzięki temu odpoczywam od komputera, czyta je się po prostu o niebo przyjemniej i mogę dopłacić nawet 70%, o których tam piszą. Bardzo przyjemny jest za to panel administratora skryptu KlubZixo.pl, jego obsługa jest niemal intuicyjna, choć brakuje też kilku opcji. Ja np. chciałem sprzedawać książki, tzn. właściwie ebooki bez prowizji. Takiej opcji niestety nie ma, musiałbym zmieniać ceny dla każdego produktu.  Dosyć ubogo wyglada też wybór standardowych skórek dla sklepu, jest ich bowiem zaledwie cztery.

Chcąc podlinkować produkty z konkursu użyłem wyszukiwarki, która nie działała. Strasznie mnie to zirytowało, zauważyłem, być może, błąd. Edycja pliku .tpl zakończyła się niestety niepowodzeniem, niemożliwe były edycje na jakichkolwiek plikach, również zmiana praw dla plików. Po klikudziesięciu minutach znalazłem przyczynę problemu. DirectAdmin -> Menadżer plików -> identyfikatory UID oraz GID wskazują na apache zamiast użytkownika konta. Skorzystałem z opcji „Reset Ownership Recursively”, podmieniłem plik i tym razem..biała strona. Próbowałem jeszcze kilku tricków, ale nic z tego. Po kontakcie z administratorem domena jest już w panelu DirectAdmin, czekam na usunięcie sklepu z KlubZixo.pl i obiecałem sobie, że spróbuję raz jeszcze.

Wracając do konkursu na ilość zaindeksowanych stron, tutaj wróże niesamowite kombinacje. Pozycji ebooków w katalogu jest bowiem niespełna 3000, liczba podstron nawet gdyby osiągneła 5000 i tak będzie ograniczona. Można za to tworzyć statyczne strony. Czy można tworzyć sklepy na katalogach lub zapętlić .htaccessa tego nie wiem;)

Tagi: , , , ,

6 komentarzy

 1. Darmowe forum

  Przedewszystkim klubzixo.pl jest czymś co może zastąpić zlotemysli. Ludzie mają już do klubuzixo coraz większe zaufanie. Osobiście złotemysli mnie już tak nie fascynują i kupuje u nich coraz mniej i coraz rzadziej

 2. Joanna Woźniak

  Hmmm, dość ciekawa strona – zdecydowanie warta polecenia, choć jeszcze to i owo bym dopracował 😉

 3. Ciekawy konkurs i „złote czasy” Xanna. Teraz to szkolenia ^^’

 4. Wycieczki do Transylwanii

  Bardzo miło się czytało ten artykuł, dzięki wielkie i pozdrawiam.

 5. Wycieczki do Lwowa

  Wpis ten jest niesamowity, dzięki za informacje i pozdrawiam.

 6. Wycieczki do Lwowa

  Bardzo fajna strona i świetny skrypt CMS do tworzenia stron Internetowych. Super dla mnie.

Dodaj komentarz